Silvia Egger-Gündevir

mavera body & soul

Çiçek Terapisi

Çiçek Terapisi:

 

Dr. Edward Bach, İngiltere’de 1900’lerin başında doğadaki bazı bitkilerin insanın ruh durumlarını olumlu etkileyebildiğini keşfetmiştir.


Yaptığı tıbbi araştırmalar sonucunda 38 farklı yabani ot, çalı ve ağaçların çiçeklerinden oluşan bir terapi sistemini geliştirmiştir. Bu bitkilerin çiçeklerinin enerji frekanslarını suyun hafızasına transfer ederek, preparatlar oluşturmuştur. Böylece onların iyileştirici, dengeleyici ve huzur verici güçlerini, insanın beden-akıl-ruh frekanslarının ahenkli çalışmasını sağlamaları için kullanılır.

İnsanın her "dengesiz" ruh durumuna karşı doğada onu olumlu etkileyen, onu gene "dengeleştirebilen" bir çiçek enerjisi vardır.

İçimizde bir konu "kabardığında", nefesimizi kesmeye başladığında, o konuya "takılı" kalırız ve normal bakış açımız ve davranışlarımız değişir. Bir çiçeğin enerjisinden faydalandığımızda, bu "takılmalar" çözülür ve kendimize, ilişkilerimize ve hayata yeniden daha geniş bakabilir, gelişebilir ve rahatlayabiliriz. Böylece ruhsal problemlerimiz azalınca, onlardan kaynaklanan bedensel rahatsızlıklar da iyileşir.

Bu yumuşak terapi yöntemi her tür tıbbi ve psikoterapik tedaviyi destekler.

Ben özellikle bu topraklarda yaşayan insanlar için Türkiye'de doğal ve korunmuş ortamlarda yetişen bitkilerden, Dr. Bach'ın yöntemini uygulayarak çok etkileyici preparatlar hazırladım.

Üyesi olduğum Californian Flower Essences Society ve Australian Bush Flowers, Alaskan Flowers Remedies gibi organizasyonlar, Dr. Bach'ın sistemine göre çalışarak, yörelerinde bulunan çeşitleri araştırarak, Çiçek Terapisi yelpasesini zenginleştirdiler ve etkilerini ispat ettiler.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret26351