Silvia Egger-Gündevir

mavera body & soul

Renk Terapisi

Renk Terapisi

 Renkler insanı her zaman, bilinçli veya bilinç dışı, etkiler; onun ruh ve bedensel durumunu değiştirir. Renklerin fiziki yayın frekansları hücrelere iletilir ve onların titreşimlerinin değişmesini sağlar.

Renkler yaşamımızda her zaman bir sinyal görevi üstlenir. Renkleri görüp bir olayı, yeri, kişinin durumunu hiç düşünmeden algılamaya başlarız. Sabah uyandığımızda gökyüzünü mavi görünce, güzel bir gün olmasını bekleriz, oysa gri bulutları görünce daha ağır harekete geçeriz. Trafikte kırmızı işaretler bizi uyarır ve dikkatlı olmamızı sağlar. Ciddi ve önemli bir iş toplantısı için sakin bir renk giymeyi tercih ederiz, tatilde çılgın renklere ve eylemlere daha yatkın oluruz. 

Gıyımde kullandığımız renkler hem bizi güçlendirir, hem de başkalarını etkiler. Yemeklerde renkler hem gözümüzü doyurur, hem de sindirimimizi kolaylaştırır. Dekorasyonun renkleri bizi rahatlatır veya canlandırabilir, aynı zamanda vermek istediğimiz duyguyu yansıtır.

Herkes renklere tepki veriri, araştırmalarda ispat edildiği gib doğuştan kör olan insanlar bile renklerin farklılıklarını hissederler. Renkler görsel etkenler kadar fiziksel titreşimler oldukları için beyin mekanizmalarını değiştirip hem ruhsal hem de fiziksel rahatsızlıkları ve sıkıntıları dengeleyebilir.

Bilinçli olarak günlük hayatımızda renklerin etkilerini katmak yaşamımızı daha çok "renklendirir" ve keyifli bir hale getirir.

 

Renk Akupunkturu

Renk-Akupunkturu sistematik bir şekilde bedenin meridyen ağında, Akupunktur noktalarında, organ bölgelerinde veya sinirlerin üzerinde, uygulanır.

Özel Renk-Akupunktur aleti kullanıp renkli ışık iletilir ve böylece hastanın Chi akımının ve şakraların dengelenmesi sağlanır.

Bu uygulamayı bağışıklık sistemini güçlendirmek, uykusuzluğu gidermek, hiperaktifite ve gerginlik azaltmak, sakinleştirmek ya da canlandırmak için kullanıyorum.

İğnesiz çıplak cilde uygulanır ve tamamen acısızdır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret26349